قیمت حدودی سیم کارت خود را بدانید

مخصوص سیم کارت های 0912

شماره سیم کارت خود را وارد کنید

برای اطلاع از قیمت دقیق و فروش سیم کارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

چه چیزی باعث افزایش قیمت یک سیم کارت می شود؟

به طور کلی قیمت هر کالایی با عرضه و تقاضا تعیین می شود. هرگاه عرضه بیش از تقاضای بازار باشد قیمت ها کاهشی و هرگاه تقاضا بیشتر باشد قیمت ها افزایشی خواهد بود. حال به طور خاص قیمت سیم کارت های متفاوت را مورد بررسی قرار می دهیم.
سیم کارت ها به دو دسته اعتباری و دائمي تقسيم مي شوند. به طور طبيعي قيمت سيم كارت دائمي با توجه به اينكه مبلغي به عنوان وديعه دارند بالاتر از سيم كارت هاي اعتباري مي باشد. اما همه سيم كارت هاي دائمي يا اعتباري يك قيمت نيستند.
همراه اول به عنوان اولين اپراتور كشور بيشترين مشترك سيم كارت هاي دائمي را دارا مي باشد و در ابتدا هم عرضه سيم كارت توسط اين اپراتور فقط به صورت دائمي بوده است و سيم كارت هاي اعتباري سراسري توسط اپراتور دوم براي اولين بار عرضه شد. به همين خاطر بيشتر مصرف كنندگان و مشتركان سيم كارت در ايران پيش شماره هاي همراه اول را به عنوان خطوط دائمي و ايرانسل را به عنوان خطوط اعتباري مي شناسند.
خطوط دائمي ايرانسل
خطوط دائمي ايرانسل كه با تبليغات گسترده اين اپراتور و تخفيفات در تعرفه مكالمه و پيام كوتاه عرضه مي شود در بازار متقاضي چنداني ندارد. اين امر باعث شده است كه ارزش خطوط دائمي ايرانسل به شدت كاهش پيدا كند به طوري كه خطوط دائمي صفر با قيمت ٦٠ هزار تومان به فروش مي رسد و خطوط دائمي كاركرده حتي با مبالغ كمتر هم متقاضي چنداني ندارد.
خطوط دائمي همراه اول
در ابتداي عرضه خطوط همراه توسط اين اپراتور، از آنجايي كه هزينه اي بابت جابجايي در مكالمات محاسبه مي شد و قيمت مكالمه از يك شهر به شهر ديگر تغيير مي كرد پيش كد ها منطقه بندي شدند. باتوجه كه خطوط اين اپراتور با ٠٩١ شروع مي شدند شماره بعدي معرف منطقه سيم كارت مي شد.
به عنوان مثال منطقه ٢ شامل استان هاي تهران البرز قم سمنان و قزوين مي شدند و بر اين اساس خطوط دائمي اين استان ها با ٠٩١٢ شروع مي شدند. به طور طبيعي خطوط با شماره ٩١٢ چون متعلق به پايتخت بودند و براي كسب و كارهايي كه در خارج از تهران قرار داشتند ولي زمينه فعاليت سراسري داشتند جذابيت بيشتري پيدا كرد و باعث تقاضاي اين پيش كد از تمام نقاط كشور شد اما از آنجايي كه هزينه جابجايي مبلغ قابل توجه از قبض تلفن همراه را به خود اختصاص مي داد فقط صاحبين مشاغل در مناطق ديگر كشور متقاضي آن بودند در سال هاي اخير با تغيير سياست هاي همراه اول و در راستاي فضاي رقابتي بين اپراتور ها هزينه جابجايي از قبض هاي تلفن همراه حذف شده است و اين باعث تقاضاي بيشتر خطوط ٩١٢ از سراسر كشور گرديده است. اين حجم تقاضا در برابر محدوديت تعداد شماره هاي قابل عرضه با پيش كد ٩١٢ باعث اختلاف فاحش بين اين پيش كد با ساير پيش كدهاي ساير استان ها گرديده است.